אודות ספירולינה

ספירולינה – מתנה מהטבע לאדם המודרני

ספירולינה זוהי אצה זעירה בצבע ירוק, אחד הצמחים העתיקים ביותר עלי אדמות. היא אלופת הטבע בכמויות עצומות של חומצות האמינו, הויטמינים, מאקרו ומיקרו אלמנטים.
כזו כמות של חומרים מזינים אין לשום צמח אחר על פני כדור הארץ, במיוחד וכאשר בצמח הזה אין רעלים.
אצת ספירולנה מכילה: חלבון צמחי עם כל החומצות אמינו הנחוצות לאדם ומאוזנות באופן טבעי, שומנים מהצומח, הרכב מנצח של ויטמינים: A, C, E, B1, B2, B3, B5, B6, B8, B9, B12 ומינרלים: זרחן, אשלגן, נתרן, מגנזיום, סידן, ברזל, מנגן, אבץ, בור, נחושת, מוליבדן ומינרלים אחרים המגיעים בצורה קלה לספיגה בגוף.

תוך נטילה קבועה של אצת ספירולינה יכולת הספיגה של המערכת העיכול עולה בצורה משמעותית, וכדי להשביע את הגוף מספיקה חצי מכמות האוכל בתפריט הרגיל של אדם ממוצא. כמות האוכל שאינו מעוכל יורד למינימום ורמות הפסולת והרעלים המצטברים בגוף מצטמצמות באופן משמעותי.
אצת ספירולינה מסייעת במרפא של מחלות הבאות: טרשת עורקים, אנמיה, סוכרת, השמנת יתר, לב וכלי דם, כיב במערכת העיכול ומחלות זיהומיות.
אצת ספירולינה יעילה בטיפול ומניעה של מחלת הסרטן. כמו כן, אצת ספירולינה מומלצת לנשים בהריון ונשים מניקות, למהלך הריון תקין, לתקופה לאחר הלידה ולשיפור ההנקה.
אצת ספירולינה מכילה כרום. כרום מועיל לחולים במחלת הסוכרת, מגביר את הייצור הטבעי של האינסולין. כרום יעיל מאוד עבור מערכת העצבים ההיקפית. כל חולי הסוכרת סובלים מהאובדן הרגישות בגפיים. לפיכך, אצת ספירולינה מומלצת לחולי סכרת.
אצת ספירולינה מכילה גם חומצות לינולאיות, אשר ממלאות תפקיד חשוב בגוף האדם. הן מהוות חומצות שומן רוויות. לכן, אצת ספירולינה, מצד אחד יכולה לסייע להפחתת לחץ הדם, ומצד שני להוריד את רמת הליפדים. אצת ספירולינה מכילה קארוטין המהווה נוגד חמצון, מה שמונע את היווצרות הרדיקלים החופשיים.
כמו כן, אצת ספירולינה מסייעת בהחלמה מהירה של פצעים וכוויות. ספירולינה נמצאת בשימוש בתחום הקוסמטולוגיה והדרמטולוגיה.
צריכה קבועה של אצת ספירולינה ללא ספק מגבירה את הכוח החיים ומקלה את תהליך ההתגברות על מצבי לחץ, מתח פיזי ומחלות.
אצת ספירולינה מגבירה את החילוף החומרים בגוף האדם, מסייעת בניקיון הגוף מרעלים ומעשירה אותו בויטמינים ומינרלים, שאינם נמצאים במזון היומיומי.
אצת ספירולינה מסייעת בהפחתה במשקל העודף ע"י הורדה משמעותית בכמות המזון הנצרך תוך שמירה על רמת הפעילות של גוף האדם.

תופעות לוואי לנטילה קבועה של אצת ספירולינה: רגישות ליוד.